loading
Farmasi Kayıt
Farmasi iPhone App
Farmasi Andorid App
Farmasi Kataloğu

Başlangıç Kariyer Planı

Daha detaylı bilgi için sayfayı aşağı kaydırmayı unutmayın.

Farmasi Kazanç Planı


Farmasi‘de en etkili kazanç yöntemi kariyer yapmaktır. Kariyer için bize alt üyeler gerekmektedir. Bu yazımızda 5 alt üye (Birinci Nesil – Yani size doğrudan bağlı üye) ile nasıl kariyer yapılır onu açıklıyoruz.

Bu kariyer planına göre amacımız bir altımızdaki birinci nesil üyemizin %3 seviyesine gelmelerini hedeflemektir. Prim sistemi birinci neslimizin Grup TL Puanına göre hesaplanmaktadır. Yani birinci neslimiz ve onların eklediği bütün üyelerin yaptığı satış, birinci nesil üyemizin Grup TL puanını oluşturur.

Örneğimizi aşağıdaki tablomuza göre açıklayalım;

Eklediğimiz 5 üyenin her birinin %3 seviyesine, yani kişi başı Grup TL puanlarının ortalama 1200 TL olduğunu varsayalım.

1.200 TL puan x 5 (Üye) = 6.000 TL puan + Kişisel 200 TL puan = Grup TL puanımız 6.200 TL puan olur ve biz %12 seviyesine geliriz.

Prim sistemi hesaplanırken ham TL puan ele alınır. Yani %18 KDV düşülerek. %18 KDV düşülmüş hali ve seviye farkı ile prim sistemine göre bizim net kazancımız 480 TL‘dir. Ayrıca prim dağıtılırken vergi olarak %20 stopaj da kesilmektedir. Böylelikle elimize geçecek net kazanç tam olarak en düşük 384 TL olacaktır.

Birinci nesil üye sayımızı bu sisteme göre 10’a artırdığımız zaman Grup TL puanımız 12.200 TL olur ve seviyemiz %15‘e yükselir. Böylelikle en düşük net kazancımız 995 TL olur.

10 birinci nesil üyeye ulaştıktan sonra bunların 5’i %9 seviyesine ulaştığında, yani Grup TL puanları kişi başı 3.000 TL olduğunda bizim Grup TL Puanımız 21.200 TL olur ve Müdür seviyesine ulaşırız. Bu seviyede ise kazanacağımız en düşük net prim 2.400 TL olur. Ayrıca fatura kesebiliyor, vergi mükellefi iseniz kesilecek olan 600 TL stopaj kesintisini de alarak kazancınızı 3.000 TL yapabilirsiniz.

 

 

 

Farmasi

Size Hayallerinizi Gerçekleştirme Fırsatı Sunuyor