Farmasi'ye Kayıt Ol


Geri Dön

Para Kazanma – Farmasi ile Para Kazanma

Para Kazanma – Farmasi ile Para Kazanma

Farmasi ile para kazanmak için önce Farmasi’yi, sonra da nasıl para kazanacağınızı bilmeniz gerekir. Farmasi Enternasyonel ülkemizde doğrudan satış yoluyla ticaretini yapmakta ve kalitesi ile hızla büyümeye devam etmektedir. Peki Farmasi ile nasıl ve ne kadar para kazanabiliriz? Bu yazımızda bunlara detaylı bir şekilde yer vereceğiz.

Öncelikle kaliteli ürünlerin bize nasıl ucuz geldiğini öğrenelim

Klasik ticarette ürünü üreten fabrika ürünlerini distribütörlere ulaştırır, onlarda depolar. Daha sonra distribütörler mağazalar ile anlaşarak ürünlerin dağıtımını yapar. Bu aşamada herkes kendi kâr oranını koyar ve fiyat müşteriye ulaşana kadar devamlı artar. Bunu aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Doğrudan satışta böyle bir çalışma ağı yoktur. Siz siparişinizi direk fabrikaya verirsiniz ve fabrika size ürünlerini ulaştırır. Böylelikle fabrika size distribütöre verdiği fiyattan ürününü verir ve sizler de onu müşterilerinize uygun fiyattan satabilirsiniz. Bu akışı da aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Doğrudan Satış

Satış Yaparak Para Kazanma

Doğrudan satış yaparak para kazanmak için öncelikle bulunduğunuz ayın kataloğuna göre sipariş toplarsınız ve sattığınız üründen kâr elde edersiniz. Bu kar oranları Dr. C. Tuna ürünlerinde %40diğer ürünlerde %30 kazanç sağlarsınız. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ürünlerin geliş fiyatı üzerinden %30  veya %40 kâr’dır.

Bunu 2 Örnekle Açıklayalım

Scandal Parfüm katalog fiyatı 59,95 TL

Geliş Fiyatı 46,11 TL‘dır. Yüzde 30‘unu alıyoruz, yani; 46,11 TL / 100 x 30 = Net Kâr = 13,83 TL. Sağlaması: 46,11 + 13,83 = 59,95 TL.

Dr. C. Tuna Isıtıcı Jel katalog fiyatı 39,75 TL

Geliş Fiyatı 28,39 TL‘dır. Yüzde 40‘ını alıyoruz, yani; 28,39 TL / 100 x 40 = Net Kâr = 11,35 TL. Sağlaması: 28,40 + 11,35= 39,75 TL.

Başka Nasıl Kazanç Artırılır?

Hediyeleri ve Fırsatları Takip Ederek Para Kazanma

Katalog ve aylık fırsatları takip ederek kazancı artırabilirsiniz. Mesela her ay yapılan 350-500-600 TL puanlık teşvik hediyelerini almak sizin kâr oranınızı artıracaktır. Örnek olarak bu ay 350 TL Puan siparişinizde Glomorous kadın parfümü hediye. Satış fiyatı 59,95 TL’dir. Bu ürünü sattığınızda tamamı size kâr olarak gelmektedir. Ayrıca katalogda 75 TL, 150 TL siparişlerinizde danışmanlarınıza özel indirimli hediyelerde sizlere açılacaktır. Bunları uygun fiyattan alıp normal oranından daha kârlı bir fiyata satabilirsiniz. Ayrıca 100 TL sipariş üzerine açılan Farmasi Nar Paketi‘ni satın alarak içlerinde çıkan rastgele 8 ürünlerden ek gelir sağlayabiliriz.

Sonraki Ay Kataloğu İle Kıyas Yaparak

İki katalog kıyaslayarak bir liste çıkartabilirsiniz. Mesela bu ay Dr. C. Tuna Sarımsaklı Şampuan 22,25 TL ve sonraki ay aynı şampuan 26,50 TL olduğunu görüyoruz. Eğer bu ürünü çok satabiliyorsak ve bu aydan ürünü stoklu bir şekilde çekebiliyorsak sonraki ay için kazancımızı artırma şansını elde etmiş oluruz.

Ayrıca toplu alımlarda ne kadar kazanç sağlayacağınızı görmek için Perakende Satış Kazançları makalemizi okumanızı öneririz.

Yeni Danışmanlar Ekleyerek Para Kazanma

Bu yöntem kazanç sisteminin zirvesine çıkacağınız bir sistemdir. Bu yöntemle kazanacağınız paranın sınırı yoktur. Yeni üyeler ekleyerek bir grup kurarsınız ve grubunuzdaki kişilerin satışına göre aylık prim kazanırsınız. Bu sistem için detaylı bilgiliyi Farmasi’de 1 Ayda Müdür Olma adlı makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Katalog Fiyatı ile Satış Yapmak ve Kazanç Sağlamak

Farmasi’ye yeni üye olup sipariş verdiği ay içerisinde ürünlerin geliş fiyatına göre 650 TL‘lik alışveriş yapan bir kişi katalog fiyatına göre ortalama 275 TL net kazanç sağlar. Yeni başladığı ve 180 TL’yi geçtiği için aşağıdaki görseldeki hoşgeldiniz kampanyasının ilk ay hediyesi olan Farmasi CC Krem ve Farmasi Zen Maskara hediyelerini’de kazanır. Bu hediyelerin satış fiyatları 45 TL + 15 TL toplamda 60 TL‘dir. 650 TL’lik teşvik hediyesi olarakta Age Reversist seti alırsak 280 TL, Hoşgeldiniz paketini de alırsanız satıştan ek 80 TL Kazanç elde edersiniz. Yani ilk ayda 650 TL‘lik sipariş çektiğinizde ürünlerinizi hediyelerle birlikte 1.345 TL‘ye satarsınız ve 275+60+280+80 toplamda 695 TL net kazanç elde edersiniz. Ayrıca 500 TL puanı geçtiğiniz için kariyer basamağının ilk adımı olan %3 seviyesine gelir ve 15 TL prim kazancı elde edersiniz. Bu kazançları çeşitli fırsatlardan faydalanarak daha da artırabilirsiniz.

 

Prim Sistemi ile Para Kazanma

Asıl büyük kazanç Network Marketing‘in Prim Sistemi ile gelmektedir. Prim sisteminde sizin ve altınızdaki üyelerin ay sonunda ulaştığınız ciroya göre alacağınız kazancı görürsünüz. Mesela üye oldunuz ve arkadaşlarınızı da üye yaptınız, onlar da çevresindekileri üye yaptılar ve bulunduğunuz ay içerisinde toplamda 18.000 TL‘lik ciroya ulaştınız. Farmasi’de ekibiyle birlikte 18.000 TL’ye ulaşan bir kişi Müdür seviyesine gelir ve %21‘lik prim kazanır. Yani siz ve ekibiniz 18.000 TL’nin yüzde 21’i olan 3.780 TL‘yi hak etmiş olursunuz. Bu para en alt seviyedeki üyeden (%3 – %7 – %11 – %15 – % 18) yukarıya doğru dağıtılmaya başlar. Prim sistemi ile ilgili daha detaylı bilgileri Prim Sistemi Nasıl İşler? ve Prim Hesaplama yazılarımı okuyarak inceleyebilirsiniz.

Prim sisteminin en kazançlı olmasının sebebi devamlı büyüyen bir sisteme dahil olmanız ve yüksek cirolara ulaşarak yüksek kazanç sağlamanızdır. Ben prim sistemi odaklı çalışarak senede ortalama 55bin TL net prim kazancı (Aylık ortalama 4.500 TL) elde ediyorum. Bu kazanç ekibiniz ve cironuz arttıkça yükselmeye devam edecektir.

Peki Ben Nasıl Kazanmaya Başlarım?

Bir işten kazanç sağlamak istiyorsanız o işin detaylarını iyice öğrenmeli, işinizi sevmeli ve şirketinizi tanımalısınız. İşinize ne kadar çok önem verirseniz kazancınız da o kadar çok artacaktır. Bu işte kazanmak istiyorsanız ilk işiniz ihtiyacınız olan ürünleri almak ve kullanmaktır. Farmasi kalitesini ispat etmiş 26 ülkede network marketing ile satış yapan yerli ve milli bir şirkettir. Siz ürünleri deneyip beğendiğinizde satmanız da o kadar kolaylaşacaktır. Bu ürün çok iyiymiş yerine ben bu ürünü kullanıyorum sana da tavsiye ederim dediğiniz zaman o ürünü satabilirsiniz. Ürünleri denedikçe karşınızdaki kişilere alternatifler sunabilir, müşterilerinizi memnun edersiniz.

İlk başta sizden ürün almaya başlayan kişiler zamanla sabit müşteriniz olur, daha sonradan da ürünleri uygun fiyata almak ister ve sizin vasıtanızla üyeniz olurlar. Yaptıkları alışverişlerle de cironuzu artırır ve kariyer sisteminde sizi üste taşırlar. Bu iş bu şekilde başlar ve büyür. Yani kısa vadede satış yaparak para kazanırsınız, uzun vadede üye yaparak aylık artan maaş sahibi olursunuz.

Bir yorum bırakın:
Yorumlar

Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış.